Kdokoli může pomoct

Nacházíme se momentálně v dosti komplikované situaci kvůli viru jménem „KORONA VIRUS“.

Věřím, že většina z vás ví, oč jde. A také věřím, že většina z vás bude tvrdit, že jde o velice špatnou a závažnou věc. A ano, je to pravda. To poslední, co bych chtěl dělat, je to, že bych tuto situaci nikterak zlehčoval. Jde o vážnou věc. Ale i navzdory tomu zlému, je tu i něco dobrého. Ptáte se „Co dobrého to přineslo?“  Věřím, že lidé jsou dobří, ale to jen v případě ohrožení nebo, když jsme oslabení. Tato situace právě nastala. To dobré je to, že jsem nikdy nezažil takovou vlnu solidarity, jako v posledních dnech. Lidé se semkli a začali proti problému čelit společně. A to nejen záchranné složky, jako jsou policisté, hasiči či záchranáři, ale také obyčejní lidé. Lidé, co jim ostatní spoluobčané nebo situace není lhostejná. Lidé, co je již nebavilo se jen dívat na to, co se děje, ale došlo jim, že čím více a usilovněji budou pomáhat, tím lépe nám bude.

Jedním z těchto lidí jsem se stal i já. Abych se představil. Jmenuji se Vojta, ale říká se mi Sputnik nebo Pátek. Je mi 15 let a jsem pionýr ze skupiny Tuláci Klatovy. A zároveň jsem člověk, co má příležitost pomáhat ostatním.

Momentálně mě můžete potkat jako dobrovolníka, který pracuje na třídění roušek, shánění látky a případné pomoci s rozvozem potravin. Před pár týdny jsem zareagoval na přihlášku do dobrovolnického spolku jménem ADRA Klatovy. Netrvalo to dlouho, zavolali mě a žádali o pomoc při sčítání látky. Musím se přiznat, že jsem na začátku byl trošku nervózní, ale věděl jsem, že to dělám pro dobrou věc. Teď se nad tím směji, protože má nervozita nebyla na místě. Bylo mi vysvětleno, co a jak mám dělat, co ne a tak dál. Poznal jsem tam spoustu fajn lidí a troufám se říct, že jsme se stali přáteli. Je pravda, že jsou o poměrně starší než já, ale to nevadí.

Nebudu lhát. Je to dřina. Mnohdy strávíme u práce až několik hodin, ne-li celou pracovní dobu nebo i celý den. Ale rozhodně to stojí za to. 

Designed by Z

Copyright © 2013. All Rights Reserved.