Vánoce na Zelené Lhotě

Konečně!!! Konečně je tady ten dlouho očekávaný pátek. Není to jen tak obyčejný pátek, my totiž tento pátek odjíždíme vlakem směr Zelená Lhota na Tulácké VÁNOCE!!! Hurááá, tak dlouho jsme se na ně těšili a konečně je to tady. :)

Nasoukali jsme se do vlaku, ale nebylo to lehké, bylo nás víc a ve vlaku nebylo moc místa, ale nakonec jsme si všichni našli své místečko a jeli plni očekávání na Zelenou. Na zastávce nás kromě Willyho, Komboje a Saminy, přivítala i velká hromada krásně bílého sněhu. :) Když jsme se doklouzali do budovy, rozdělili jsme si pokoje, vybalili si věci a vrhli jsme se na večeři. Po véče, jsme se rozdělili na skupinky a začali připravovat bramborový salát, vosí úlky, kokosky a šlehačkové cukroví. :) Když bylo všechno hotovo, mohli jsme si jít zahrát nějakou tu hru, vyrobit si andělíčka a nebo si jen tak pokecat a zablbnout.

Další den následoval jako každý rok výlet do přírody! Ráno jsme se vyhrabali z teplého spacáku, koukli na pohádku, najedli se výborné sladké snídaně a pak jsme si šli zabalit do batůžků všechno potřebné k přežití toho několika hodinového výletu, který nás čekal.
Trasa neměla být nějak moc dlouhá, a tak jsme si to všichni užívali. Po cestě jsme se nejen koulovali a schovávali, ale také jsme dělali andělíčky, bez kterých by to prostě nešlo :D Když jsme došli až! ke kapličce, najedli jsme se a pak se vydali zpět do vyhřívané budovy!
Ale když jsme sešli nebo seběhli kopec, dozvěděli jsme se, že se naši starší Tuláci ztratili. To bylo remcání, když jsme měli vyjít kopec zase nahoru! A aby nás ti naši Tuláci slyšeli, zpívali jsme s malýma „Obdele" ! To byl sbor! K tomu aby nás našli, velmi dopomohlo i rozmístění do tvaru písmene T! A pak už jsme slyšeli hlasité volání! Co to znamelo??? Koulující bitva!
Všichni jsme byli mokří, ale stejně jsme měli chuť, jít se ještě sklouznout! Samozřejmě jsme to živly hraví, a tak jsme neskončili jen u klouzání a sněhového fotbálku. Začala velká bitva! Dvě dívky ;) proti všem starším klukům! Takže jsme měli sníh i na místech, kde by rozhodně být neměl!
Po rychlém převléknutí do teplého oblečení, následovala zkouška písniček k véče, a než se člověk nadál, bylo vše přichystáno. Vedoucí zpívali, děti přicházely a já jako držka jsem držela noty úžasným kytaristům! Stoly byly naplněné a už už se jedlo. Troufáme si říct, že všem chutnalo!
Po véče k nám přišel i Ježíšek! No to bylo dárků, až zrak přecházel. Nikdo nezůstal bez dárečku! Dárečky byly jak ručně vyrobené, tak některé i moc chutné. Po dárečkách se hrálo na kytary a zpívalo. Byl to velmi krásný večer! Snad co mohlo být ještě lepší, byla každoročně pořádaná hra „Svíčkovaná"! Jéje, při té byla sranda jako každý rok!

V neděli ráno, jsme si po snídani zahráli pár každoročních her, při kterých se vždycky zasmějeme. Hráli jsme třeba židličkovanou, slepého strážce, vymění se všichni ti, přesedávanou a ještě spoustu dalších. Než jsme se nadáli, byl tu výbornej oběd. Co jsme měli??? No přece ty úžasné těstoviny jako vždycky (bez nich by to nešlo). Po obědě, jsme si šli zabalit věci, uklidit pokoje a pomalu se připravit na odjezd. :( Měli jsme to načasované jen tak tak, ale zvládli jsme to. Jak jinak že? :D Ještě jsme na vlak čekali. Na cestu vlakem budeme ještě dlouho vzpomínat. Náš vlak se totiž zastavil a nechtěl se nám rozjet, a tak jsme hodinku čekali na to, co bude. Nakonec si pro nás přijeli rodiče
k vlaku a odvezli si nás domů.

Byla to další akce, kterou můžeme zařadit do těch úžasných! :) Těch dárečků, té zábavy a hlavně vzpomínky, které jsou k nezaplacení! Myslíme si, že i náš vedoucí Histor měl pravdu a TENKRÁT na Zelené 2013, to bylo opravdu supééér!

 

 Už se nemůžeme dočkat, nějaké další takové skvělé akce! Těšíme se na další společně prožité Tulácké Vánoce!

 

Nikuš a Lucuš :)

Designed by Z

Copyright © 2013. All Rights Reserved.