Cesta do středu ZOO

Moje cesta na nádraží začala tím, že jsem si stopla auto. Ale ne ledajaké! Bylo to krásné modré auto a v něm seděla moje nejlepší kámojda Nikuš s maminou. Nasedla jsem a jelo se!

Vystoupily jsme na nádraží a šly k ostatním. Už na nás čekal i malý Vašík, který si ještě neuvědomoval, že jsme jeho hodné budoucí tety Mimi a Lutu! A že na konci výletu budeme velcí kamarádi!

Ve vlaku jsme si rychle posedali a za pár minut už jsme jeli směr Plzeňská ZOO!! Všichni jsme se těšili na zvířátka, naší sovičku Bubuk! Ale i na spoustu nových příhod a zážitků.

Cesta rychle utekla, protože jsme ji celou, jak jinak, všichni prokecali. Než jsme se nadáli už jsme stáli na nádraží v Plzni. Odtud jsme se přesunuli na tramvaj, která nás dovezla téměř k našemu cíli. Prošli jsme krásným parkem a byli jsme u ZOO. Jupíííí!!! :)

Naší 1. zastávkou byla živá ukázka s dravci! Posedali jsme si na lavičky v amfiteátru a čekali jsme, co se bude dít. Po krátkém úvodu už nám nad hlavami létaly dvě sovy, z nichž jedna se jmenovala Čenda (pí.Čendová). Poté orel mořský – Mat a jeho brácha Pat, kteří chytali kořist přímo z vodní nádrže nebo si v ní i zaplavali. Také na nás vypustili sokola Sendynu a nejobávanějšího dravce na světě…poštolku Rockyho! Který se svými 0,7kg nám sedal na hlavu. Dokážete představit tu tíhu? :) Našli se i takový odvážlivci, kteří si nechali dobrovolně posadit tohoto dravce na ruku a  vyfotit se s ním! ( Lucka je jeden ten odvážlivec :D).

Velice odvážně jsme se vydali pavilonem plazů, dostali jsme se tak k lemurům a kolem šimpanzí rodinky až k psovi Dingovi. Ti byli roztomilí! Neštěkají, ale pouze koušou! :) Jeden Dingouš nám dokonce i ochotně zapozoval, abychom si ho mohli v plné parádě vyfotit. V této oblasti měla být naše sovička Bubuk, ale nikdo ji nenašel. Tím náš dobrodružný výlet ještě neskončil! Pozor!!!

Prošli jsme kolem spousta úžasných zvířat (Emu, klokani, levhart..) až k zebrám! Tam jsme se museli všichni zastavit, protože Majda se musela pokochat zebrami. Co myslíte? Byli bílé s černými pruhy nebo černé s bílými pruhy. My to víme, Majda nám to vysvětlila. O kousek dál právě jedl malý hrošík a za africkým pavilonem jsme obdivovali hlavně žirafy! ( Ty žirafy, obdivovala hlavně Lucka :D). Dočkali jsme se i jejich krmení, při kterém jsme se dozvěděli, že jsou to 3 kluci – Lexa, Jirka a Mirek a předchůdcem těchto zvířat byl prý jelen! Zajímavé, že? (Řekla bych, že pro Lucku, byl zajímavější, ale ten pán který to vykládal :D) 

Po většině času jsme chodily jako doprovod malého Vašíka, který nám stále ukazoval nové a nové věci kolem něj a tak se z nás dvou nakonec staly ty nejlepší tety Mimi a Lutu :), které musely vidět úplně všechno! Dál jsme se rozhodli navštívit medvědy. Odtud jsme pajdali do kopce za vlky. Nu zase paráda! :) Popošli jsme k ovečkám, které byly opravdu úžasné :D Já, Nikča, jsem si chtěla odnést jednu domů, ale představte si, že mi to zakázali, no chápete to??? Já ne. To jim teda neodpustím, FAKT!  

Udělali jsme nějakou tu fotku a pak jsme navštívili naší kamarádku a možná i příbuznou Bětku (kráva), koníka a vydali se do vodní části ZOO. Zde jsme přemýšlely, jestli jsou ty ryby opravdu tak velké! (Prý to dělají zvětšovací skla, ale kdo ví :D )

U malých kůzlátek na mě přes plot vystrčil hlavu kozel. Asi jsem se mu líbila.. :) nebo jen můj batoh? Od kůzlátek se někdo vydal na krmení tučňáků, ale my jako správné tety, jsme šli s Vašíkem do suvenýrů.  Když jsme nakoupili drobné suvenýry (plyšového pejska Fleka, pohledy a drobné dárečky), s radostí jsme uvítali posezení pod slunečníkem. My jako dvě odvážné hledačky pokladů jsme se vydaly na hledání naší sovičky Bubuk! Samozřejmě, že jsme ji našly! Jsme borcí, prostě. :D Ani jsme se neztratily. Ach, ta byla krásná! :) (Největší radost z ní měla teta Mimi). - To teda jo, byla naprosto boží a jak moudře na nás hleděla.

Snědla se „zmrfa“, langoše a rohlíky a my se chystali k odchodu. :( Co by to ale bylo za výlet, bez závěrečného fota u sochy medvědů? To víte, že jsme se všichni vyfotili. :D Pozovali jsme jak profesionální modelky a modelové.

 Po vyfocení jsme se rozloučili s celou ZOO, a šli jsme ladným krokem na tramvaj, která nás odvezla skoro až na nádraží. Tam jsme všichni dojedli sváči a čekali jsme a čekali, až přijede náš vláček. Dočkali jsme se, vlak přijíždí. Nasoukali jsme se do „kupéček „ a jelo se zpět do KT. I když jsme si mysleli, že Vašík bude celou cestu spát, opak byl pravdou! Dělal s tetami Mimi a Lutu samé kravinky! :D

No a než se člověk nadál byli jsme doma, na našem nádraží v KT a konali se rozchody. Nakonec jsme od Vendy, dostaly i pusu! :D ( Záviďte nám!!! ) :DDD

Všichni jsme odcházeli s pocitem spokojenosti. No ještě aby ne, když jsme viděli všechny zvířata, počasí nám přálo, užili jsme si kopec srandy a viděli i naší sovičku Bubuk! Lepší to být ani nemohlo!

Těšíme se na další suprácký výlet!

Vaše věrné redaktorky Nikuš a Lucuš! ( můžete nás najít i pod jmény Mimi a Lutu) :D :) :) 

Designed by Z

Copyright © 2013. All Rights Reserved.