Jak jsme (se) sázeli

K jaru jednoznačně patří kytičky a bylinky. Ale jaké bylo překvapení dětí z Pionýrské skupiny Tuláci Klatovy, když jsme jim oznámili, že příští schůzku budeme sázet. „Cože? O co se budeme sázet?“ O nic, kytky budeme sázet!

 

22. dubna Den země, a tak jsme se dohodli s Honzou Sládkem z firmy Šumavské zahrady, že připravíme malé překvapení. U naší klubovny před sálem DDM Klatovy ve Vídeňské ulici je zarostlý záhon, z kterého se na jaře mezi trávou derou ven sněženky a šnytlík - tedy pažitka. Rozšiřuji tak slovní obzor dětí. A nejen to. Děti se také dozvídají, k čemu je která bylinka dobrá. Ale ani to není všechno. Věřili byste tomu, že někteří z našich malých pomocníků ještě nedrželi v ruce rýč a motyčku? Že to není možné? Ale proč ne, předmět pozemky už ve škole není, a pokud je dítě z paneláku… Na našem táboře dostane do ruky sekyrku, nůž, krumpáč nebo lopatu, ale motyčku ne.

A tak se díky spolupráci s firmou Šumavské zahrady ze zarostlého kousku dvorku vyklubala malá šumavská zahrádka plná tymiánu, levandule, pažitky i petržele. Voní zde také koriandr nebo třeba dobromysl. Už teď se těšíme na čaj z meduňky nebo máty, který si uvaříme, až v naší klubovně budeme třeba hrát oblíbené deskovky, nebo si promítat fotky z tábora… Ale to ještě chvilku potrvá, klubovna totiž prochází rekonstrukcí. Až půjdete se svými dětmi do sálu DDM, zastavte se u naší zahrádky a potěšte se. Anebo vydržte do září, kdy pro děti a jejich rodiče připravujeme zábavné odpoledne – všechny pak pozveme do království květinové víly. My tam budeme, věříme, že i vy ... a nebude chybět ani firma Šumavské zahrady.

 

Vladimíra „Aviča“ Brandová

Designed by Z

Copyright © 2013. All Rights Reserved.